Kampanyalar Makaleler

FIRSATLAR

Work and Study nedir?

Work çalışmak, Study okumak demektir. Bu iki derim hem okuyup hem çalışma izni sağlayan programlar için kullanılır. Daha çok Work&Travel ile karıştıralan bu terim aslında ciddi farklılıklar barındır. Work and Study i 2 yıla kadar uzatılabilirken, Work&Travel yaklaşık 4 ay ile sınırlıdır. Dil okulu ki daha çok bu süreçte çalışma izni veren ülkelerde kullanılır. Work&Study sağlayan ülkelerin belli şartları bulunmaktadır. Belli bir süreç ten az olmaması, öğrencinin hesabında para bulunması gibi bazı detayları barındırırken Ülkelere göre de farklılık gösterebilir. Örneğin, son zamanlarda öğrenciler tarafından en çok rağbet gösterilen İrlanda’da vizeye başvururken çalışma izniniz olmaz. Çalışma iznini oraya gittiğinizde PPS numarası denilen sosyal güvenlik numaranızı aldığınızda çalışmaya başlayabilirsiniz. Hem okuyup, hem çalışmayı gerektiren bu programa kayıt olan öğrenciler eğitimleri devam ederken part-time, okulun tatil olduğu veya vizenin verdiği tatil aralığında full time çalışabilmektedirler.

Spike in UK visa refusals for Turkish agents

Turkish agencies have reported an unusually high number of refusals for the UK this year, a claim that has been supported by some UK language schools. StudyTravel Magazine was approached last month by Osman Yilmaz , President of YEDAB (the Association of Study Abroad Counsellors), who advised that the issue has been continuing through the summer and affecting all levels of study, although predominantly for English language programmes. In a letter to the UK Consulate, seen by StudyTravel Magazine, he explained that the UK was the most popular destination for Turkish students, particularly for language. .

“Serious numbers of visa applications of these students such as high school students, university students, newly graduated from reputable universities, and young professionals such as lawyers, engineers and business people have been refused,” he wrote. “It is very difficult to explain to our students the reasons why they have been refused. If we cannot find solutions to these refusals, our members and the language courses in the UK are going to have serious reputation issues.”

HABERLER

DUYURULAR